Search

Status dowodu rejestracyjnego

Chcesz sprawdzić aktualny status dowodu rejestracyjnego? Informacje na temat możliwości odbioru dowodu rejestracyjnego dostępne są na stronie internetowej .Tutaj możesz sprawdzić czy dowód rejestracyjny jest do odbioru a wszystko to za darmo i przez internet.

Wzór dowodu rejestracyjnego

Dowód rejestracyjny pojazdu

Dowód rejestracyjny pojazdu – dokument przewidziany przez ustawę z dnia 20 czerwca 1997 r. Prawo o ruchu drogowym wydawany przez odpowiedni organ administracji publicznej właścicielowi pojazdu samochodowego, ciągnika rolniczego, pojazdu wolnobieżnego wchodzącego w skład kolejki turystycznej, motoroweru lub przyczepy podczas rejestracji. Obowiązek jego posiadania obejmuje właściciela pojazdu, jak i osobę prowadzącą pojazd (kierowcę) za zgodą właściciela.

Status dowodu rejestracyjnego – InfoCar

InfoCar to serwis w którym możemy zobaczyć informacje na temat statusu dowodu rejestracyjnego, warto zaznaczyć, że system pokazuje tylko sprawy, które są w trakcie realizacji.

Jak sprawdzić status dowodu rejestracyjnego na InfoCar?

Sprawdzanie statusu jest bardzo proste bo wystarczy wykonać kilka kroków:

  • wejść pod adres:

https://info-car.pl/infocar/dowod-rejestracyjny/sprawdz-status.html

  • skorzystać z wyszukiwarki InfoCar, która wygląda tak:

Jak sprawdzić status dowodu rejestracyjnego na InfoCar

  • Kliknąć w przycisk “Sprawdź”

Co oznaczają statusy dowodów rejestracyjnych w InfoCar?

Przyjęto wniosek – trwa postępowanie administracyjne” – Status daje nam informacje, że musimy poczekać na wydanie dowodu rejestracyjnego.

Przyjęto dokument w urzędzie, dokument do odbioru” – Możemy się udać do właściwego urzędu bo dowód rejestracyjny jest do odbioru.

Niepoprawne dane, brak spraw w toku lub dokument wydany” –  Taki status wyświetla się najczęściej gdy na stronie wprowadzono błędne dane.