Chcesz sprawdzić aktualny status dowodu rejestracyjnego? Informacje na temat możliwości odbioru dowodu rejestracyjnego dostępne są na stronie internetowej .Tutaj możesz sprawdzić czy dowód rejestracyjny jest do odbioru a wszystko to za darmo i przez internet.

Wzór dowodu rejestracyjnego

Dowód rejestracyjny pojazdu

Dowód rejestracyjny pojazdu – dokument przewidziany przez ustawę z dnia 20 czerwca 1997 r. Prawo o ruchu drogowym wydawany przez odpowiedni organ administracji publicznej właścicielowi pojazdu samochodowego, ciągnika rolniczego, pojazdu wolnobieżnego wchodzącego w skład kolejki turystycznej, motoroweru lub przyczepy podczas rejestracji. Obowiązek jego posiadania obejmuje właściciela pojazdu, jak i osobę prowadzącą pojazd (kierowcę) za zgodą właściciela.

Status dowodu rejestracyjnego – InfoCar

InfoCar to serwis w którym możemy zobaczyć informacje na temat statusu dowodu rejestracyjnego, warto zaznaczyć, że system pokazuje tylko sprawy, które są w trakcie realizacji.

Jak sprawdzić status dowodu rejestracyjnego na InfoCar?

Sprawdzanie statusu jest bardzo proste bo wystarczy wykonać kilka kroków:

  • wejść pod adres:

https://info-car.pl/infocar/dowod-rejestracyjny/sprawdz-status.html

  • skorzystać z wyszukiwarki InfoCar, która wygląda tak:

Jak sprawdzić status dowodu rejestracyjnego na InfoCar

  • Kliknąć w przycisk „Sprawdź”

Co oznaczają statusy dowodów rejestracyjnych w InfoCar?

Przyjęto wniosek – trwa postępowanie administracyjne” – Status daje nam informacje, że musimy poczekać na wydanie dowodu rejestracyjnego.

Przyjęto dokument w urzędzie, dokument do odbioru” – Możemy się udać do właściwego urzędu bo dowód rejestracyjny jest do odbioru.

Niepoprawne dane, brak spraw w toku lub dokument wydany” –  Taki status wyświetla się najczęściej gdy na stronie wprowadzono błędne dane.